БОЖА СКАРБНИЧКА

Жив один багач. Він допомагав бідним, і всі його дуже любили. У кімнаті його була прибита до стіни велика залізна скарбничка, а над нею написано золотими літерами: «Божа скарбничка». Коли Господь посилав багачеві радість – хрестини, день Ангела або що-небудь інше, – тоді дружина зазвичай говорила йому:

– Бог дав нам всього вдосталь, запроси повний будинок гостей, нехай люди разом з нами порадіють.

– А скільки ж людина запросити? – Запитує він дружину.

– Ну, хоч сорок чоловік, – відповідає дружина. Багач, бувало, подумає і скаже:

– Знаєш, моя голубкo, тепер дуже багато бідних людей, у багатьох діти від голоду плачуть, не сплять. То чи не краще запросити до нас чоловік двадцять. А те, що пішло б на вино і частування інших двадцяти, я покладу в Божу скарбничку.

Так він зазвичай робив.

Прочитає чи почує, бувало, цей добрий чоловік про яке-небудь нещастя – про пожежу, повінь, – негайно скаже про себе: «Боже, Ти зберіг мене від такого нещастя!» І знову кине в скарбничку жертву подяки.

Бувало, заїде до багатія купець з товарами. Багач подивиться того-іншого товару і йде вже за грошима. Раптом, ненавмисно, погляне на скарбничку і скаже собі: «Стій, навіщо тобі стільки? Можеш обійтися і половиною». І візьме наполовину менше всього, а те, що потрібно було заплатити за іншу половину, кине в Божу скарбничку.

День за днем, рік за роком – до старості в скарбничці у багача скупчилася величезна сума грошей.

Перед смертю він скликав до себе старих людей того села, де жив, і сказав їм: «Не забираючи у дітей своїх ні гроша, я зібрав багато добра на Боже діло. Я менше гуляв, менше розкидав, ніж міг. Те, що я міг витратити даремно, ви знайдете в цій скарбничці».

Відкривши скарбничку, люди знайшли в ній величезну суму і розплакалися від радості. Коли багач віддав Богові душу, люди називали його своїм благодійником. Пам’ять про цю добру людину ніколи не зникне на його батьківщині. Про нього повіки-вічні нащадкам будуть нагадувати вийшовші зі скарбнички Божої – притулок для дітей, школа, лікарня і нова кам’яна церква.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.