Місто кайданів

Один купець відправився в іншу країну і прийшов в дивне місто, в якому всі жителі були в кайданах. Купець подумав: «А якщо і мені надінуть кайдани, що тоді робити?».

Несподівано, тієї ж самої хвилини з’явилася варта і, побачивши нового вільного чоловіка, відразу ж закувала його в кайдани. Втративши можливість повернутися додому, купець зажурився. Він звернувся з запитаннями до нещасних городянам, чому вони всі в кайданах? І ті відповідали, що в їхньому місті здавна такі порядки.

Купець спитав:

– Невже всі жителі міста приречені все своє життя носити кайдани?

Люди відповіли йому:

– З чуток, іноді в місто приходить якийсь старець, який вільний і не носить кайданів. Тільки він знає, як від них звільнитися. Він так рідко з’являється, що багато хто сумнівається, чи правда це?

«Робити нема чого, – подумав купець, – можливо, ще побачу цього старця і дізнаюся, як мені звільнитися».

З тих пір пройшло чимало років, купець вже постарів і посивів. І ось одного разу він несподівано побачив старця, вільно, який йшов по вулиці і не був закутий в кайдани.

– Дідусю, – вигукнув в’язень, – допоможи мені звільнитися від уз.

– Синку, – відповів старець, – подумки скажи собі: «Нехай варта негайно звільнить мене від кайданів», – і ти будеш вільний.

В’язень подумав, що це невдалий, гіркий жарт, але вирішив спробувати і вимовив про себе ці заповітні слова. Тут же з’явилася варта і звільнила його від кайданів.

Купець поспішив піти з цього дивного міста, дивуючись тому, що сталося. Вибігши за ворота, він знову побачив того самого старця, який допоміг йому звільнитися.

– Дідусю, скажи мені, – звернувся до нього купець, – в чому секрет цього дивного міста?

– Це місто не просте, – відповів старець, – бо в ньому стають в’язнями і звільняються з уз, тільки – подумавши про це. Ти тому і врятувався, що повірив моїм словам. А ті, хто не вірить мені, залишаються в’язнями цього міста, і я вже нічим не можу їм допомогти.

«Коли ви перебуватимете в моїм слові, ви дійсно будете учнями моїми і спізнаєте правду, і правда визволить вас» (Ів. 8:31-32).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *