Вершник, фермер і бідняк

Один старець пішовши у пустельники, протягом десяти років благав Бога про одне: дізнатися, чому на Землі одні народжуються і стають багатими, а інші – бідними. Особливо, коли найчастіше творчо обдаровані люди – бідняки, а багаті – самі прості особистості, які просто народилися в багатій сім’ї. Чому діється така несправедливість?
І ось, Бог змилувався і послав до нього Ангела.

Ангел сказав:

– Я не буду тобі нічого пояснювати. Для початку просто закрий очі.

Старець закрив очі, а коли відкрив їх, опинився на дереві, в дуплі. Ангел продовжив:

– Тут ти пробудеш три дні. Спостерігай за подіями.

І став монах спостерігати.

Першого дня повз дерево проскакав вершник на вороному коні, в блискучих латах. Недалеко дерева від сідла випадково відв’язався мішок і гепнувся на землю. На другий день підійшов до дерева фермер, розгорнув скатертину, поскладав їжу і почав було їсти, але раптом помітив мішок. Він побачив, що в мішку золото, дуже зрадів цій знахідці і побіг з мішком далі, залишивши обід під деревом. На третій день повз дерево проходив бідний мандрівник, побачив їжу і накинувся на неї з жадібністю. Не встиг він докінчити трапезу, як повернувся вершник на вороному коні і став вимагати повернути свої гроші. Став його мучити, а потім убив, зрозумівши, що все марно. І тут чернець не витримав і почав кричати від гніву:

– Ти ж обіцяв мені дати відповіді на мої запитання, але я побачив ще одну сцену несправедливості!

– Почекай! – відповів йому Ангел. – Я зараз тобі поясню сенс побаченого. Той вершник – це багач. Він об’їжджав свої володіння і збирав податки. У нього ще повно таких же мішків, який він втратив. Просто жадібність не давала зупинитися. Інших цінностей, крім золота, у нього немає. Той фермер збанкрутував і заклав своє майно. Вчора був останній день повернення грошей, і, якщо б він не знайшов цей мішок він би залишився без усього і потрапив би у в’язницю. Але він відкупився знайденим золотом і врятував себе і сім’ю. Той бідний мандрівник в молодості, через п’янство, вбив людину. Після цього він мучився все своє життя, роздав майно бідним і молив Бога про мученицьку смерть, щоб спокутувати свій гріх. Вчора його бажання здійснилося, і тепер він не просто спокутував свій гріх, але став ще й святих мучеником. Вершника ж, що вбив його, тепер будуть переслідувати жахіття. Він покається і почне допомагати бідним.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *