Вдячна пальма.

Один торговець не міг бачити навколо себе нічого міцного, здорового, сильного, щоб не захотіти зруйнувати і знищити його дощенту. Він просто приходив у шалену лють, коли бачивщось прекрасне.

Якось він під’їжджав на своєму верблюді до оазису і наткнувся на ніжно-зелену пальму, яка тільки-що прорізалася із землі. Йому відразу не сподобався її вигляд. Він знайшов важкий камінь і придавив ним верхівку народженого дерева, із задоволеною усмішкою переступив через придавлену зелень і продовжив свій шлях. Пальма намагалася скинути з себе важкий вантаж, але марно. Тоді молоде деревце спробувало застосувати іншу тактику. Воно спробувало рости більш глибоко, в грунт, щоб витримати вагу каменя і не загинути. Чим глибше проникали коріння дерева в грунт, тим більше води знаходили внизу, тим міцніше ставало саме дерево.

Ця пальма виросла вище за всіх, вийшла з-під тіні інших дерев, отримала найбільше сонця і перетворилася на могутнє дерево.

Багато років по тому той самий торговець проїжджав повз оазис і вирішив поглянути на камінь і засохлу під ним пальму, щоб насолодитися плодами своїх праць. Але,як він не старався,не зміг його відшукати.

Дерево, побачивши свого кривдника, нагнулося до нього, і він побачив на його верхівці той самий камінь.

– Хочу подякувати тобі, – сказало дерево, – заподіявши мені зло, ти зробив мене сильнішим.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *