Пий воду святого Вінкентія

До святого Вінкентія одного разу прийшла жінка. Вона скаржилася на свого чоловіка: він такий буркотливий та запальний, ну просто неможливо більше з ним витримати.

Для того, щоби дім знову повернувся мир, Вінкентій дав їй одну пораду.. “Піди до нашого монастиря, – сказав сторожу, щоб дав тобі води з монастирської криниці. Коли твій чоловік прийде йде додому, то візьми один ковток води в рот. Але тримай обережно в роті. Тоді і відчуєш, як здійсниться чудо!”

Жінка виконала все, що їй порадив святий. Коли ввечері чоловік прийшов додому, в ньому знову почали ворушитися невдоволення та нетерпіння. Жінка швидко набрала в рот чудодійної води і зімкнула уста, щоб як слід зберегти чудодійну воду. І справді! Незабаром чоловік замовк. Так буря, що назрівала, швидко минула.

Ще декілька разів жінка випробовувала свій таємничий засіб, і завжди був такий самий дивовижний успіх! Відтоді її чоловік ніби перемінився. Він знову говорив їй милі слова і навіть хвалив її за лагідність та терпеливість.

Жінка, ощасливлена такою зміною, поспішила до святого і променіючи радістю, все розповіла йому.

“Не вода з монастирської криниці, яку я велів тобі дати, дорога доню, – сказав, посміхаючись Вінкентій, – спричинила це чудо, а лиш твоє мовчання. Раніше ти сперечанням дратувала свого чоловіка, а твоє мовчання заспокоїло його”.

По сьогодні в Іспанії існує прислів’я: “Пий воду святого Вінкентія!”

І ми також стараймося час-від-часу брати ковток цієї чудодійної води!

П’єр Лефевр «Вчитись з життя. Великі поради в малих історіях» Львів: Свічадо:2008.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *