Що означає для нас Різдво

Всі наголошують, що Різдво – це найкращий час року. Якщо це так, то тільки тому, що ми відзначаємо найвеличнішу подію всіх часів та народів – воплочення Божого Сина, коли Бог став людиною.

Найвеличніша подія в історії людського роду – це не ходіння людини по Місяцю, але ходіння Бога по землі. Син Божий стає людиною, щоби кожна людина змогла стати сином Божим.

Всі ми любимо дарувати та отримувати подарунки на Різдво, щоби так проявити свою любов. Бог Сам це започаткував, коли підніс нам найвеличніший дарунок: «Бог бо так полюбив світ, що Сина свого Єдинородного дав, щоб кожен, хто вірує в нього, не загинув, а жив життям вічним» (Ів. 3:16).

Священна історія Різдва крутиться навколо Ісуса, Чиє Ім’я означає «Яхве є спасінням». «Ангел Господній з’явився Йосипу уві сні й мовив: “Йосифе, сину Давида, не бійсь узяти Марію, твою жінку, бо те, що в ній зачалось, походить від Святого Духа. Вона породить сина, і ти даси йому ім’я Ісус, бо він спасе народ свій від гріхів їхніх» (Мт. 1:21).

В одного письменника ми знаходимо чудові слова: «Якщо б нашою найбільшою потребою була інформація, то Бог послав би нам вчителя. Якщо б нашими найбільшими потребами були технології, то Бог послав би нам вченого. Якщо б нашими найбільшими потребами були гроші, то Бог послав би нам економіста. Проте найбільшою нашою потребою було прощення, тому Бог посилає нам Спасителя».

Священна історія Різдва фокусується нас на тому, як Йосип та Марія мали пройти чималу відстань із Назарету до Вифлеєму, щоби заплатити податок та пройти перепис, для виконання пророцтва. Святе Письмо також говорить нам, що Бог відкриває народження Спасителя пастухам та мудрецям, людям, котрі знаходяться на протилежних кінцях соціального статусу. Волхви були багатими людьми, тому принесли і відповідні дари Немовляті; пастухи були  неосвіченими та бідними, тому не принесли жодних дарів, тільки своє поклоніння. Ісус стає і Добрим Пастирем, і Мудрим. Його суть проста – Він прийшов, щоби спасти тих, хто знаходиться на різних соціальних кінцях, Він прийшов спасти всіх.

 На жаль, навколо нас так багато різдвяних картинок, які говорять зовсім не про Різдво Ісуса, нашого Спасителя. Ми забуваємо, що Різдво – це Ісус, а не Санта Клаус, не ельфи, не літаючі олені, сніговики та інші міфічні персонажі. Всі наші покупки, прикраси, святкування та подарунки відволікають нас від істинного значення Різдва. Та людина, в котрої немає Різдва в серці, ніколи не зможе віднайти його під ялинкою. Його неможливо купити, ані придбати.

Пам’ятаймо, що Різдво Ісуса стало для нас спасіння та прощенням. Тому кожному із нас слід знову відвідати Марію та Йосипа в стаєнці, поклонитися Месії в яслах, принести дари із пастухами та мудрецями, співати разом із ангелами та усвідомити той факт, що Бог зіслав нам Спасителя.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.