Якою може бути одночасно вода животворящою та страшною…
На початку Книги Буття ми читаємо про те, як «Дух Божий ширяв над водами» і, як з цих вод виникали всі живі істоти.
Протягом життя всього людства, а, особливо, це яскраво помітно в Старому Завіті – ми бачимо води як спосіб життя: вони зберігають життя спраглого в пустині, вони оживотворяють поля і ліси, вони є знаком життя і милості Божої. В священних книгах Старого і Нового Завітів води є символом очищення, омивання, оновлення.
…Але, все ж таки, якими страшними бувають ці води: води Потопу, в яких загинули всі, хто вже не міг встояти перед судом Божим; та ті води, які ми бачимо протягом всього нашого життя, страшні, згубні, темні води повеней…