В Євангелії від Луки є цікаве місце, де після оздоровлення кровоточивої, Христос запитує Своїх учнів: «Хто доторкнувся Мене?» (Лк. 8,45). Учні здивувалися такому запитанню. Натовп тиснув Його зі всіх сторін, одні цілували Його одяг і руки, інші припадала до Його стіп, а Він питає: «Хтось доторкнувся до Мене, бо Я чув, як сила вийшла з Мене» (Лк. 8,46).
Як це схоже на наше життя! Ми прикладаємося до святинь, цілуємо ікони, хрест, приймаємо Святі Дари, але, як в той самий час ми далекі від Бога! Тільки про деяких може сказати Господь, що вони доторкнулися до Нього. Тільки деякі своєю душею і серцем торкаються Господа.